Imam problem koji sam mislila da je bezazlen i da ce brzo proci ali nije tako, zbog toga sada trazim savet od vas da bi znala sta daje da uradim. Vec nekoliko dana tacnije oko dve nedelje imam problema sa bolovima u gornjem predelu stomaka tacno ispod rebara na sredini, u predelu zeludca, bolovi se javjaju posle obroka, bilo sta da pojedem ponekad i kada popijem kafu ili bilo sta, bolovi su kratkog intenziteta ali se ponavljaju, uz to se isto desava da sam cela otekla, stomak je dosta vidno otecen, pa me zanima zasto se to desava, sta bi moglo da bude uzrok tome, sobzirom da imam samo 19 godina, i da sam se porodila pre godinu ipo dana. Xvala unapred

    Odgovoreno: 01. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Na osnovu navedenih simptoma možemo posumnjati na problem sa žučnom kesicom ili problem sa želucem.
      možete uraditi ultrazvučni pregled trbuha i ukoliko je nalaz uredan posetite gastroenterolologa.
      on će odlučiti da li će vas poslati na dopunska ispitivanja: endoskopski prregled želuca i dvanaestopalačnog creva ili će tražiti da se uradi izdisajni test na helicobacter pylori (bakteriju koja je uzročnik gastritisa i čira) .

      stojimo vam na raspolaganju,
      dr ivana petrović