Mislim da sam povredio ranu od operacije, da se konac opustio ili tako nesto jer me boli. Hirurg tvrdi da je sve ok, da ce da zaraste. Interesuje me preko kojih analiza mogu da utvrdim da li postoji mesto infekcije na telu i da imam infekciju, kako bi se manifestovalo (npr. Visoka temperatura. . .) ?

    Odgovoreno: 29. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Niste naveli o kakvoj se operaciji radi. Da li ste operisali kost ili je intervencija radjena na vankoštanim strukturama?
      ako postoji bilo kakva sumnja na infekciju uradite sledece laboratorijske analize: kompletna krvna slika, sedimentacija, crp i fibrinogen.
      ukoliko postoji povećanje leukocita (belih krvnih ćelija) u krvnoj slici, povećanje crp-a i ostalih navedenih parametara sa rezultatom je potrebno napraviti kontrolu ortopeda koji će odlučiti da li je potrebno dopuniti dijagnostiku u smislu rentgena i usmeriti dalje lečenje.

      stojimo vam na raspolaganju.
      dr ivana petrović