Postovani ja iskreno kom doktoru da se obratim imam problem s kilazom ne s prehranoma jedem umjereno mislim caki premalo posto cesto zaboravim da nisam jela nejedem kaloricno slatko itd moje problem nonstop sam nateknua napuhana i izgledam predebelo a nejedem i nemogu skinut ni jedan gram nalazi krvi urina stitne i hormona su uredni pa me zanima staje to samnom hvala unaprijed

    Odgovoreno: 26. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ako imate osećaj nadutosti u muče vas gasovi prvu stvar koju treba da uradite je da usporite brzinu jela. Duže žvaćite i da se hrana dobro natopi pljuvačkom pre gutanja. Nadutost u najvećem broju slučajeva izazvana je gutanjem vazduha tokom jedenja. Ako to ne piomogne mogli bi evetualno da vidite sa espumisanom, lekom protiv gasova i nadutosti koji možete koristiti nekoliko dana. Ako ni tu ne bude bilo uspeha i još osećate nadutost trebali bi da se javite lekaru zajedno sa svim nalazima koje je ste radili pa da se obave dalje pretrage, majbolje da se javite nutricionisti koji bi evetualno mogao odmah da vidi i za neki ražim ishrane koji bi vam pomogao.

      svako dobor

      dr viktor ognjenović