Dobar dan. Bol na desnoj strani grudnog kosa koji se proteze cak od donjeg dela stomaka do desne lopatice mi se javio pre tri dana. Tog istog dana sam poceo osecati slabost kao kod gripe, i u toku noci sam imao visoku temperaturu. Sutradan je proslo kako bolovi tako i temperatura. Medjutim danas se opet javilo samo slabijeg intenziteta. Moram napomenuti da je bol intenzivnija kad jace udahnem i takodje moram reci da sam pusac vec 8 godina. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Savetujemo vam da uradite osnovne laboratorijske analize: kompletnu krvnu sliku, crp, sedimentaciju eritrocita i obi; an pregled urina sa sesimentom i sa rezultatima posetite lekara.
      na osnovu kliničkog pregleda i rezultata laboratorijskih analiza će proceniti šta bi mogao biti razlog bolova i slabosti. On ce odlučiti da li je potrebno uraditi rentgenski snimak pluća i/ili ultrazvučni pregled abdomena.

      sa poštovanjem,
      dr ivana petrović