Problem da udahnem vazduh nemogu da udahnem duboko radila sam pretrage pluca pluca su mi uredu doktor mi je rekao da imam gastritis dao mi je tablete ali nista nepozu inace imam problem sa stitnom zlijezdom pijem tablete (livotroxin) pusac sam stalno imam bolove u predjelu zeludca ako mi mozete pomoci hvala

    Odgovoreno: 28. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Bilo bi značajno da znamo koliko imate godina i koliko dugo traju problemi sa nepotpunim udahom i bolovima u želucu, kao i koji lek tj. Tablete uzimate.
      da li ste uradili spirometriju (test plućne funkcije) i ekg? Ako je spirogram uredu, nema bolova u grudima, kašlja i otežanog disanja i ako je ekg uredu, imajći u vidu stomačne smetnje i izostanak odgovora na dati lek savetujem: gastroenterološko ispitivanje (ultrazvuk abdomena i endoskopski pregled jednjaka, želuca i dvanaesto-palačnog creva) .
      ukoliko gastroeneterološko ispitivanje nije moguće uradite uz kontrolu štitaste železde (ft4, tsh) i antitela na helicobacter iz krvi.
      mogućno je da je infekcija sa helicobacter pylori prisutna, mora da sačeka nalaza i onda da donosi odluke o terapiji.
      kako ste vi?

      sa poštovanjem,
      dr ivana petrović