Kako da sprecim izlazak novih i otklonim postojece "bradavice", ukoliko su to one, koje izadju, rastu, par mesecei se zadrze na telu i puknu ostavivsi oziljak na mom telu. Nisam bio ni na kakvim pregledima, misleci da one izlaze samo na bazi nervoze, ali se pojavljuju nove iznova! Moja devojka ima istih problema ali njoj izlaze u predelu prepona. Unapred zahvalan, dragisa petrovic

    Odgovoreno: 24. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Postovani gospodine petroviću,

      mada niste naveli na kojim delovima tela vam se pojavljuju bradavice, imajući u vidu dužinu trajanja probrema potrebno je da se javite dermatologu kao i vaša devojka. Nije isključeno da će ona trebati da poseti i ginekologa.
      „bradavice“ koje opisujete su verovatno virusnog porekla ali dok se ne vide, ne moze se sigurno reci.
      u zavosnosti od njihovog izgleda i rasprostranjenosti dermatolog ce savetovati odgovarajuće lečenje.

      dr ivana petrović lekar opšte medicine