1. Svrab u području anusa

    Pitanje broj: #163778

    Imam svrab u području anusa,prije 3 mj sam imala parazite i popila sam Vermont tablete i prije 2 tjedna opet se vratilo ,opet sam uzela vermox ( 1x3 dana pa nakon dva tjedna ponovno 1x3 ) ,još munje ostala jedna za popit, svrbi me još na momente, i kad obavim nuždu. Pojavile su mi se neke rupice na par mjesta oko anusa pa me zanima šta to može biti? Ne izgleda kao urasla dlaka i nije natečeno, samo me to zna češat i boli kad se pokušava istisnut.

    Odgovoreno: 11. 09. 2019.
    • Potrebno je ponoviti test na parazite, i ako je potrebno, vaš lekar će vam korigovati terapiju. Niste mi naveli o kom parazitu tačno je reč. Vrlo često je savetovano da se uz antiparazitnu terapiju koristi i neki antihistaminik, npr. Pressing, jedna tableta sat vremena uveče pred spavanje, kako bi se smanjio svrab, i sprečilo nesvesno češanje tokom sna, čime se dodatno prave lezije perianalne sluznice.

Komentari na pitanje: #163778

    • Imam problem sa svrabom anusa. Ne znam sta da radim. Mazem synopen u cmar unutra i posle toga ne osecam svrab. Mazem i cinkvitaminsku kremu. Ne znam sta od muke da mazem. Svrbi me posle praznjenja creva. I nocu uglavnom.