1. Svrab nakon ujeda krpelja

    Pitanje broj: #163430

    Ujeo me krpelj pre 10 dana , nista se nije desavalo 7 dana , sve ok. Danas na mesto ujeda primetim crnu tačku i bubuljicu. Iscedio sam gnoj i bilo je malo krvi. Trenutno sam na letovanju , mesto ne svrbi, ne boli, ali uvek postoji briga i predostroznost. Šta da radim ?

    Odgovoreno: 17. 08. 2019.
    • Potrebno je da se javite lekaru u najbližoj ambulanti. Pratite promene i fotografišite ih, jer imaju sklonost da se menjaju. Ako primetite crvenilo u vidu prstena oko uboda, fotografišite ga i pokažite lekaru.

Komentari na pitanje: #163430

    • Dobar dan. Nešto me je ujeo, a ne znam šta. Ništa nisam osetila do sinoć, kada sam se počela i od tada me svrbi nepodnošljivo i boli mesto na dodir, a i oteklo je. Imam mast antibiotsku, ali ne znam da li smem da je koristim za ublažavanje ovakvog svraba. Zašto još uvek ovako boli i svrbi?! Kada se mogu smanjiti bolovi? Hvala unapred!