1. Širenje zenica nakon infuzije

    Pitanje broj: #164600

    Zbog bola u želucu doktorka mi je prepisala 3 dana infuziju glukoze Buscopan i Controloc. Nakon dva puta primanje te terapije imam problem sa dvostručenjem vida i primetila sam da su mi zenice proširene nakon te terapije. U čemu je problem?

    Odgovoreno: 01. 11. 2019.
    • Često neželjeno dejstvo buskopana je poremećaj vida i široke zenice, jer ovaj lek blokira dejstva acetilholina, koji je neurotransmiter, odgovoran između ostalog, i za akomodaciju vida. Bez brige, efekat će proći sam od sebe.