1. Problem sa konstantnim umorom

    Pitanje broj: #162117

    Imam 22 godine, studiram i imam problem sa konstantnim umorom. Menjala sam i dužinu spavanja, sa 6, 7, 8, pa i 9 sati, svejedno je. Kada ustanem, mogu aktivno da budem budna 4, 5 sati, nakon toga bih mogla opet da spavam i osećam potrebu za snom. Htela bih da uradim krvnu sliku, pa ako možete da me posavetujete šta tačno, da bih znala da li možda postoji neki problem?

    Odgovoreno: 11. 06. 2019.
    • Potrebno ne uraditi eritrocite, hemoglobin, hematokrit, leukocite, leukocitarnu formulu, serumsko gvožđe. Takođe je potrebno da se provere krvni pritisak i saturacija kiseonikom (Sa02%).

      Savetuje se da ustajete ranije i u isto vreme svaki dan, doručak koji je kalorijski i nutritivno jak, visokoproteinski (meso, jaja, sir, mleko), što je suprotno od tradicionalno utemeljenih navika na našem podneblju, da doručak treba da bude lagan integralni obrok. Savetuje se pravilna hidracija tokom dana, i dosta svežeg voća i povrća koji treba da budu dominantno zastupljeni u ostalim obrocima.