1. Moguća infekcija ušju

    Pitanje broj: #164681

    Dobar dan, molim Vas za pomoć. Naime, već neko vrijeme svako jutro prilikom čišćenja ušiju primjećujem da mi se u njima nalazi tekućina, nekad žućkasto-prozirna, nekad prozirna, a nekad tamnije žuta. Također povremeno imam bolove u ušima, više u desnom i u stražnjem desnom dijelu glave. Mislim da bi jedan od uzroka mogao biti slušanje glazbe na slušalice. Hvala in unaprijed, lijep pozdrav.

    Odgovoreno: 07. 11. 2019.
    • Sekrecija i vlaženje iz ušiju ukazuje na moguću infekciju ili povećanu produkciju cerumena. Ne ukazuje na posledice slušanja glasne muzike, što bi se ispoljilo poremećajfm nervnih i vestibularnih struktura uva (nagluvost, zujanje u ušima, poremećaj ravnoteže), što kod vas nije slučaj. Ipak, slušalice mogu biti uzrok problema ako koristite zajedničke slušalice sa više osoba. Potrebno je da vas ORL specijalista ili vaš lekar opšte prakse pregleda otoskopski, radi eventualnog uvođenja lokalnog antibiotika.