1. Kako se izboriti sa neprijatnim zadahom

    Pitanje broj: #162496

    Duže vreme se borim sa neprijatnim zadahom iz usta. Stomatološki pregled je uredan, pa Vas molim da kažete kako, i na koji način mogu da se oslobodim istog.

    Odgovoreno: 10. 06. 2019.
    • Kod Vas je jezik suv i obložen. Potrebno je, da pri svakom pranju zuba, četkicom dobro operete i jezik, potom da usta isperete rastvorom sode bikarbone i na kraju što koncentrovanijim ohlađenim čajem od žalfije. Potrebno je da dnevno unosite najmanje 2 litre tečnosti, prekinete pušenje i smanjite unos kafe. Nije preporučena upotreba tečnosti za ispiranje usta na bazi alkohola, i savetuje se pregled gastroenterologa i ORL pregled.