1. CT Kolonografija nalaz

    Pitanje broj: #162995

    Dobila sam nalaz CT kolonografije. Radiolog mi je rekao da imam jako dugo crijevo, dug crvuljak, atipično smješten i bez ikakvih naznake upale. Sad valjda mogu biti mirna glede apendicitisa? Hirurg je na odmoru, ali on je već u startu bio mišljenja da to baš i ne postoji.

    Odgovoreno: 12. 07. 2019.
    • Detaljno sam pročitao CT nalaz koji ste mi poslali. U vašem crevnom sistemu nema nikakvih patoloških promena.

      Zbog izduženosti debelog creva, njegova pozicija je izmenjena, tako da poprečni deo debelog creva visi kao zavesa, ka donjim spratovima abdomena, što uzrokuje nadutost (flatulenciju), a bol nastaje zbog distenzije creva gasovima. O daljem lečenju, odlučiće lekar koji je indikovao MSCT pregled.

      Na osnovu dosadašnjeg iskustva, mogu da vam kažem da se vaše stanje ne može tretirati kao bolest, već kao anatomska varijacija i dok su tegobe blažeg intenziteta. Preporučuju se lekovi Simetikonprobiotici.