Dali ste mi još pre mesec dana da iz krvi izvadim sledeće parametre: ANA, RF, anti-ds-DNA, anti-sm-DNA, anti-SSA, anti-SSB, pANCA, cANCA. Kada sam otišla u laboratoriju (privatnu) i pokazala im te analize koje trebaju da mi urade, rekli su da ne znaju šta je anti-SSB i da pitam doktora, plus su rekli da ovi parametri nisu za proveravanje lupusa, a kad sam ukucala na internetu svaki parametar ponaosob, izlazilo mi je da se oni rade ako se sumnja na lupus ili na neku drugu autoimunu bolest. Da li da potražim drugu laboratoriju ili da ipak uradim analize u ovoj, samo bez tog anti-SSB parametra?

    Odgovoreno: 31. 03. 2024.
    • Anti SSB je isto što i anti-La a anti SSA je isto što i anti Ro.

      Sad će znati šta je a ja znam zašto sam to tražio.

      Kad završite, javite mi se na poslovne stranice TikTok: @zeljkoranilovic i Instagram: dr_zeljkoranilovic tu imate kontakt forme za konsultacije.