Poštovani,

    Već nekoliko meseci osećam bol u zatkolenoj jami koji se javlja pri čučnju (jedva ustanem posle) i savijanju noge u kolenu (bilo da sedim ili ležim). Što je duže noga savijena, to se više čeka da bol prođe po ispravljanju. Uradila sam UZ zatkolene jame leve noge i nema ciste, krvni sudovi su ok, samo je mišić skoro duplo deblji (voluminozniji) u odnosu na onaj na desnoj nozi (nisu rekli koji mišić). Brine me što se vremenom bol samo pojačava i postaje sve izraženiji u situacijama kada noga nije ispravljena. Fizijatar nije obraćao pažnju na ovo, ne znam kome da se obratim, zato vas molim za savet. Krvna slika je zadnji put bila ok, od terapije imam kardiološku terapiju blokatorima. Nisam puno aktivna i uglavnom radim za računarom.

    Hvala

    Odgovoreno: 23. 02. 2024.
    • Uradite RTG snimak kolena, da isključimo postojanje oštećenja koštanih struktura. Neophodne su svakodnevne lagane vežbe pokreta u zglobu kolena, sa postepenim povećavanjem intenziteta vežbi, kao i preparati glukozamina, za dužu primenu.

Komentari na pitanje: #222761