Postovani, vec nedelju dana imam temperaturu 37 ili 37,4.. Krvna slika mi je uredna, osim niskog gvozdja. Da li temperatura moze biti uzrokovana anemijom ili je ipak nesto drugo? Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 23. 02. 2024.
    • Visoka temperatura ne može biti uzrokovana anemijom. Takođe, ono što bih napomenuo, kako zbog Vas, tako i zbog drugih pacijenata, koji ovo čitaju, nisko serumsko gvožđe ne znači da ste anemični, već nizak hemoglobin. U različitim infekcijama je čest nalaz niskog gvožđa, i izolovano nisko gvožđe nema klinički značaj. Vaš slučaj svakako zahteva lekarski pregled.