Dobar dan,

    prije par mjeseci mi se pocela javljati bol na gornjem dijelu lijeve strane stomaka.Na pocetku je bila rijetka ali poslije sve cesca i bolovi jaci.Takoder sam primjetio da mi se jaci bolovi javljaju kad sam u nekoj stresnoj situaciji i zabrinut..Prije pet dana me opet zaboljelo,ovog puta mnogo jace,ali javila se i bol u prsima.Dok disem boli me,osjecam kao da mi je nesko stavio jabuku iza grudne kosti,gdje se takoder javlja bol koja se spusta prema gornjem dijelu lijeve strane stomaka.Zanima me sta bi moglo biti,da li je nesto ozbiljno ili ce proci?

    Hvala Vam,lijep pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 02. 2024.
    • Vaše tegobe ukazuju na generalizovane simptome prenaglašenog odgovora autonomnog nervnog sistema u stresu, koji se manifestuju stezanjem u grudima i bolovima u predelu želuca, sa pojačanim lučenjem želudačne kiseline.

      To svakako ne isključuje mogućnost ozbiljnijih stanja, i zahteva jedan celokupan opšti lekarski pregled sa EKG-om i dopunskim analizama, i u slučaju potrebe, pregled hirurga.