Postovanje, radio sam analizu krvi i Game GT mi je nesto povecna 69 a vrednosti treba da budu 12 - 64. Treba li da budem zabrinut i sta da radim u ovom slucaju? (Nisam alkoholicar cak naprotiv, uopste ne pijem)

    Prilazem kompletnu laboratoriju u PDF formatu.

    Hvala unapred

    Odgovoreno: 23. 02. 2024.
    • Imate masnu jetru, i za to nema nekog konkretnog rešenja, dosta sam o tome pričao na svom TikTok kanalu. Potrebno je trajno izbaciti proste šećere, uvesti što više namirnica bogatih vlaknima. Možete neko vreme uzimati i neki od hepatoprotektivnih suplemenata, kao što je Liv52, ali moram da napomenem da ti suplementu, iako dosta efikasno regulišu laboratorijske nalaze, ne leče osnovu problema. Takođe savetujem da svakodnevno suplementirate Omega 3 masne kiseline, i da hranu pripremate sa maslinovim uljem. Ukoliko za 3 meseca ne regulišete holesterol i trigliceride, moraće da se uvedu statini.