Poštovani,dugo (par mjeseci) imam žarenje ispod prsne kosti i bol u leđima. Radio sam gastroskopiju ustanovili su da imam gerb i herniju,završavao na intenzivnoj jer su doktori mislili da imam infarkt,Razne terapije sam trošio,ITOMED u raznim kobinacijama,i jednom mi je pomoglo na kratko vrijeme.Čak sa i radio koronografiju jer su sumnjali na srce. Nalaz je bio 100% uredan. Još uvijek nista nisam rijesio i imam bolove. Sada se ta bol povečala u leđima i penje se prema vratu i luta malo u lijevu malo u desnu stranu prsa,u nekim naglim pokretim ili prilokm saginjanja dobijem pristisak na prsnu kost(blaga ,tupa bol) Imam dobar apetit,nepušač,i ne kašljem. Ako mi ikako možete pomoći bio bi vam jako zahvalan

    Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 18. 12. 2022.
    • Uradite test na Helicobacter Pylori. U slučaju pozitivnog nalaza, potrebno je uvesti eradikacionu terapiju od strane lekara. Urađen je pravilan klinički pristup time što je isključena kardiološka etioligija tegoba. U slučaju negativnog testa na Helicobacter Pylori, potrebno je isključiti bilijarne tegobe, uraditi ultrazvuk abdomena sa posebnim osvrtom na žučnu kesicu, kao i analize krvi: bilirubin ukupni, direktni, GGT, alkalna fosfataza.