U poslednjih mjesec dana pojavljuju se modrice po tijelu iz neobjasnjivih razloga...ne bole ne svrbe i izgledaju kao obicne modrice...ima ih trenutno oko 20...hemoglobih je 112 i imam pad apetita...Sta to moze da bude?

    Odgovoreno: 22. 11. 2022.
    • Da li ste uzimali andol/aspirin/kardiopirin u poslednjih 7 dana? Da li ste uzimali OAK lekove (Farin, Sintrom, Acenokumarol), ili primali potkožno NMH (fraxiparin, clexane ili fragmin). Takođe, vrlo retko ali ne i zanemarljivo, uzrok mogu biti i lekovi iz grupe NOAK (Rivaroxaban, Rivarox, Trombocen, Xarelto, Eliquis, Pradaxa). Ako ništa od navedenog niste koristili, proverite broj trombocita (PLT), PT, aPTT, vreme krvarenja, fibrinogrn, sedimentaciju, CRP, i ponovite krvnu sliku sa leukocitarnom formulom. Sa nalazima se javite hematologu.