Postovanje! Nekih 20-tak dana osecam probadanja u grudima, posle jela, podrigujem, ili ne mogu da podrignem i onda osetim neku neprijatnosti u grudima i stomaku lupa mi srce, Radila sam laboratoriju, kardiolog tj., ultra zvuk srca sve je u redu. Kod gastroenterologa sam bila prosle godine zbog heliko bakterije. Da li je moguce da je imam opet, i da ovo stezanje u grudima, podrigivanje, sve se desava nakon par zalogaja hrane? Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 22. 11. 2022.
    • Ako ste uradili EKG i ultrazvuk srca, sa velikom sigurnošću se mogu isključiti kardiološki uzroci. Brojne sezonske virusne infekcije zbune pacijente, jer daju bolove u međurebarnim mišićima, koji se pogoršavaju na pritisak prstima i udisaj, što ide u prilog bezopasnoj mialgiji prolaznog karaktera. Ukoliko postoji otežano disanje i pojačano zamaranje, potrebna je, pored kardiološke obrade, i pulmološka obrada, sa preciznim navođenjem ovih simptoma. Helikobakte infekcija, ali i drugi gastritisi ili GERB, mogu davati slične simptome, pa nije loše uraditi test ponovo, pa ako je pozitivan, terapiju vam može uvestii i vaš lekar. Ukoliko je test negativan a simptomi i dalje postoje, posetite gastroenterohepatologa.

Komentari na pitanje: #204926

    • Nemam otezano disanje, zamaranje isto. Dala sam uzorak na heliko bakteriju. Hvala puno na savetu i odgovoru! Pozdrav