Dobar dan, učenica sam medicinske škole, smjer babica ,primalja (3god) i iz ginekološke njege učimo o evaluaciji i nije mi ta rijec baš jasna. Nidge nismo dobili primjer da skuzimo, a pri odgovaranju uvijek moramo dati primjer. Primjer gdje ga koristimo Modeli pisanja sestrinskih opažanja vrlo su različiti, najčešći oblike je PIE: Problem, I ntervencija, Evaluacija

    Odgovoreno: 22. 10. 2022.
    • Evaluacija je termin koji se koristi u svim oblastima medicine i znači razmatranje, ponovna kontrola nekog slučaja uz proveru i procenu efekata nakon primenjene procedure, i planiranje daljih koraka u nadzoru ili lečenju.

      Trudnoća nije bolest, ali je stanje koje se prati i nadzire, tako da se svaki pregled tokom trudnoće smatra evaluacijom. U praksi, to je opis svih novih momenata u trudnoći, opis ultrazvučnog nalaza, poređenje sa prethodnim, i planiranje dalje evaluacije, npr. zakazivanje dabl testa.

      Evaluacija je ukratko praćenje, nadzor i procena.