Dobar dan, Vec godinu dana imam problem sa zglobovima,zadnje pola god.bas jake bolove u rukama,stopalima.Nalazi imunoloski nisu dobri ,nasta moj dr sumnja na lupus ii MBVT. Bubrezi,jetra,pluca ok, protok krvi u sitnim kapilarima usporen,pijem pronizon 7.5 i soldevit kapi 1000.Zanima me vase misljenje?

    Odgovoreno: 20. 08. 2022.
    • Upravo su imunološki parametri u kombinaciji sa kliničkim simptomima i znacima ono što može da diferencira različite sistemske bolesti vezivnog tkiva. Zbog toga je potrebno češće ambulantno praćenje ili hospitalizacija na Klinici za alergologiju, jer se mnogi laboratorijski parametri, ali i klinički simptomi javljaju kod više različitih bolesti, pa nekada dijagnozu nije moguće odmah postaviti.