Već par meseci osećam bol u levom stopalu, tačnije peti. Predpostavila sam da je zbog težine (gojazna sam), ali mi je čudno da me onda ne bole oba stopala nego samo jedno. Bol se javlja uglavnom posle šetnje. Da li treba da se javim lekaru?

    Odgovoreno: 20. 08. 2022.
    • Gojaznost dovodi do promena na kičmi, pa težina nikada nije ravnomerno raspoređena, pa ni bolovi nisu simetrični. Ukoliko se bol javlja i pri mirovanju, ukoliko je oštar, ili pulsirajući, potrebno je ispitati i druge moguće uzroke.