Poštovani doktore, Imam problem sa prolivom vec 2 dana, dnevno po 10tak puta, stolica je skroz vodena. Imam osećaj da sve što popijem odmah izbacujem. Moje pitanje je šta preporučujute od lekova za zaustavljanje proliva.

    Odgovoreno: 01. 04. 2022.
    • Pre nego što započnete terapiju, potrebno je da uzorak stolice uzmete za koprokulturu, klostridijalne toksine A i B, krvnu sliku, natrijum, kalijum, kalcijum, hloride, CRP i dok čekate nalaze, započnete terapiju Loperamid tablete 2 mg, 2 ujutru, a potom posle svake tečne stolice po jednu, najviše 6 tokom dana, ne duže od 3 dana, kesice Smecta, popiti kesicu u 300 ml vode 3xdnevno, probiotik Lineks, kapsule, 2x1.

      Neophodno je javiti se lekaru.