Pozdrav 22 godine, stomak podrhtava koliko ja mogu da primjetim u ritmu otkucaja srca(normalni otkucaji, 60ak, max 70/min), s tim sto ja to ne osjetim, samo vidim....najprimjetnije je kad lezim na ledjima ili neki sjedeci polozaj, dok stojim cini mi se da je neprimjetno ili jedva primjetno..... postoji opcija gdje mogu da osjetim, to je iskljucivo jedan otkucaj izmedju izdaha i udaha, a i to je u slucaju potpune mirnoce(dovoljan je i najmanji pokret prsta ili bilo kog djela tijela da ne osjetim ni taj jedan otkucaj).....nije slucaj gdje je to lagano pulsiranje osjetno i.vidljivo na jednom dijelu stomaka vec cijeli stomak lagano podrhtava)

    Odgovoreno: 01. 04. 2022.
    • Ako ste mršavije konstitucije tela, mogu se golim okom videti pulsevi abdominalnog dela aorte na opisan način. U vašim godinama, bilo kakve patološke promene na aorti su ekstremno retke. Savet je svakako obratiti se lekaru i obaviti pregled.