Postovani, desi mi se nekada posle jela da Moram da izbacim sekret iz grla. Onako bude zalepljen nekad izbacim odmah nekad Malo moram da ga ,,krkljam”. Nikakve druge smetnje nemam, ne pece me zeludac i slicno. Imam 27 godina nisam pusac. Imam probleme sa nosnim skoljkama moram da operisem, i dijagnostikovan mi je hronican sinuzitis i rinitis. Da li je to mozda povezano? I da li to nije nista opasno? Kazem, bude mesec dana da Nemam nista, a nekada bude svaki dan zavisi. To traje nekad par min nekad 10 i to je to. Cesto tada mi je i nos zapusen ali nije pravilo. Sekret je uglavnom Providan nekad lepljiv nekada ne.

    Odgovoreno: 03. 05. 2021.
    • Poštovani, potpuno je povezano. Divijacija pravi mehaničku prepreku za izbacivanje sekreta, nakupljeni sekret povećava svoju gustinu zbog reapsorpcije tečnosti, kao i isušivanjem strujanjem vazduha, što pogoduje razvoju infekcija. Sve ovo dovodi do zadebljanja sluznice (hiperplazija). Neophodno je da vas pregledaju ORL specijalista i maksilofacijalni hirurg, koji će doneti definitivnu odluku da li je hirurško lečenje neophodno, ili se može probati konzervativnijim pristupom. Ono što vam u ovom trenutku mogu savetovati, jeste lek Sinupret, tablete, koje se piju na 8 sati po jedna.