Pozdrav, samo da pitam, imam 16 godina i imam stezanje u grudima posle duzeg trcanja, sada ne znam koliko ta bol traje, ali otprilike 3, 4 minuta, bavim se sportom, krvna slika je u redu, nisam isao da radim ekg, pa sam zato dosao da pitam vas, posto se se plasim da nije srce, hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 03. 2021.
    • Predlažem da uradite internistički pregled sa EKG-om, a ukoliko se bavite profesionalnim sportom, ili intenzivnijim rekreativnim sportom, i test opterećenja. Ukoliko internista ili specijalista sportske medicine uoči neke nepravilnosti, može dodatno tražiti i holter ekg-a i krvnog pritiska.