Pozdrav, vec tri nedelje imam podrhtavanje-grcenje u stomaku. To je nekih 4 prsta iznad pupka i tri prsta u levo. Nisu konstantna nego svremena na vreme. Nemam nikakvih bolova ili mucnina. Probao sam i prstima blago da napipam nisu trbusni misici nego je u stomaku, mozda zeludac. Idem dosta u teretanu i treniram svakodnevno. Hranim se zdravo i unosim vitamine i dosta tecnosti. Zanima me vas savet sta bi to moglo biti.

    Odgovoreno: 21. 02. 2021.
    • Lokalizacija koju ste opisali, može odgovarati projekciji želuca. Savet je svakako uraditi test na Helicobacter Pilory. Takođe, u slučaju negativnog testa, možete dve nedelje uzimati lek Famotidin 20 mg ujutru na prazan želudac, sat vremena pre jela. Ukoliko tegobe i pored preduzetih mera potraju, biće neophodan konsultativni pregled gastroenterologa.