Poštovanje, Već dva dana imam dijareju, ali ne toliko često možda 6-7 puta dnevno i to veoma malo ali je vodenasta. Problem sa dijarejom je počeo nekoliko dana od kako sam stabilizovao ishranu, naime 1-2 nedelje nisam faktički ništa jeo, jer jednostavno organizam nije podnosio hranu pošto sam bio pod stresom zbog fakulteta i sve što sam u tom trenutku pojeo moram odmah ili u najkraće vreme da ispovraćam. Da li postoji mogućnost da je dijareja povezana sa tim pošto i pored toga imam grčeve u stomaku i creva mi konstantno krče, da li postoji mogućnost da su creva nervozna? Od terapije sam uzeo jedino probiotik i smectu. Unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 02. 2021.
    • Dok ne eliminišeš stres, nećeš moći u potpunosti da regulišeš rad creva. Probiotik i smecta su dobar izbor. Ipak, kod prolongirane dijareje, koja ne prolazi, savetuje se da se odrade koprokultura i krvna slika. Možeš uzeti i kapsule Enterofuryl 200 mg 3-4x dnevno najduže tri dana.