Postovani, radio sam analizu krvi i: RBC 5.21 wbc 8.4 HGB 154 HCT 45.6 MCV 87 MCH 29.6 MCHCH 338 Trombociti 319 Jedino je ek-MID 0.9 a pise da je do 0.84 normalno. Da li je ovo razlog za brigu ili nije nista opasno? Imam 27 godina i osecam se dobro. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 02. 2021.
    • U pitanju je laboratorija koja ima stari aparat, koji ćelije razvrstava po veličini a ne po morfološkim karakteristikama. Pošto nekoliko različitih tipova ćelija krvne loze ima istu veličinu, te ćelije su svrstane u istu kategoriju (označeno sa MID). Kao lekar i laborant, ne volim taj aparat i krvna slika odrađena na njemu, nije mi previše korisna zacleukocitarnu formulu, samo pruža grubu orijentaciju.

      Sve manje je u upotrebi.

Komentari na pitanje: #178015