Poštovani, Pre dva meseca sam imala blago povišenu temperaturu (do 37.5), izgubila sam čulo mirisa I blagu kijavicu. Otišla sam na testiranje na covid 19, PCR test je bio negativan kao I test iz krvi. Posle nedelju dana, čulo mirisa mi se vratilo, ali se temperatura nastavila, lekar opšte prakse mi je dao hemomicin ali bez uspeha. Naknadna analiza krvi I mokraće je pokazala povišen nivo leukocita u krvi I mokraći, a sve ostalo je bilo u granicama normale. Opet sam dobila antibiotik, ali je temperatura ostala,i dalje je svaki dan poslepodne izmedju 7.1-7.4. U zadnja 3-4 dana intenzivno osećam identičan neprijatan miris kada pomirišem npr aceton, dezodorans, neko alkoholno piće, pa čak I mandarinu. Molim Vas da me usmerite, šta dalje da radim, tj. na kakve pretrage da odem.

    Unapred hvala I srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 04. 02. 2021.
    • Da li ste radili PCR, ili antigen SARS-COC2 brzi test?

      Ako je prošlo više od nedelju dana od javljanja prvih simptoma, moguće je da svi testovi budu negativni.

      Ako su bili povišeni MONOCITI u krvnoj slici, uz sve simptome koje ste naveli, šansa da je u pitanju COVID 19 je ogromna, bez obzira na testove. Upotreba antibiotika je opravdana samo ako su neutrofilni granulociti povišeni u apsolutnom broju (najčešće označeno tarabom #).

      Potrebno je uraditi lrvnu sliku, CRP, sedimentaciju, fibrinogen, D-dimer, RTG pluća.

      Potrebno je odraditi opšti lekarski pregled sa merenjem saturacije kiseonika SaO2%.

      Za sve ostalo vam stojim na raspolaganju.