Poštovani, Ne bih da idem u dom zdravlja zbog ovih virusa što vladaju, jer imam bebu i dojim je. Uradila sam krvnu sliku privatno mislila sam da je anemija jer sam bleda i umorna. Gvožđe je 10. Uradila sam i vitamine b12 i D. B je dobar. D je 62,9, piše da je nedostatak ispod 75. . Granulociti su mi malo povišeni 69, piše da je granica do 65. Da li onda treba da pijem magnezijum i kalcijum? Imam i probadanja u mišićima. Samo nisam sigurna kako da kombinujem ako treba da ih pijem. Imam vitamin D Max medica proizvođač od 400UI,, magnezijum direct 375mg, i biofar proizvođač kalcijum+magnezijum 250+125mg.
    Molim vas za pomoć koliko dugo sme da se pije vitamin D, i kada da ponovim krvnu sliku?Da li da pijem samo kalcijum+magnezijum ili posebno magnezijum uz vitamin D ako treba? Hvala unapred. Sve najbolje vam želim.

    Odgovoreno: 05. 01. 2021.
    • Kupite kapsule vitamina D 2000 IJ, i prvih 15 dana pijte po 1 dnevno, a narednih mesec dana po 1 svaki drugi dan. Kontrolišite vitamin D, kalcijum i fosfor na svakih 15 dana. Nakon toga, tokom perioda dojenja uzimajte svaki dan po jednu tabletu OLIGOVIT, i po jednu tabletu FOLACIN 5 mg.