Poštovani! Imam 20 godina, nedavno sam radila analize krvi. Sve je bilo u redu izuzev povišenog bilirubina, a nedavno sam ponovila te pretrage i znatno se snizio, gotovo unutar ref. vrijednosti. Primijetila sam još da imam snižen udio neutrofila 46,6 (ref. 50-75), a povišen udio limfocita 42,5 (ref. 20-40). Neutrofili 2,30 (ref. 2-7,5), Limfociti 2,20 (ref. 0,8-4), međutim doktor na to nije obratio pažnju, ali želim još jednom provjeriti jesu li to neka značajna odstupanja? Hvala puno.

    Odgovoreno: 05. 12. 2020.
    • Nalaz je uredan. Za mesec dana ponovite krvnu sliku, ukupan i direktan bilirubin.  Većina modernih analizatora danas radi i eritrocitne indekse IB, MCV, MCH, MCHC što će mi dosta biti značajno. Do tada nemojte unositi gazirana pića.