Doktore, hvala na prvom odgovoru slično ste mi dali savet kao i prof. gastroenterologije, infektolog, hirurg. Nisam sam Vam poslao izveštaj veliki je u njemu što mislim da MSCT piše da je dijagnoza stenozno difuzna jetra, da sam koristio alkohol pretežno pivo i masnu hranu i da je uvećana kao i slezina, pankreas je normalne monografije i uredni kanali , i hirurg i prof. mi je rekao da je sumnjivo masna jetra i slezina da držim dijetu ribe, voće, povrće, a žuč isto uredan i kanali osim što je na snimku imao neki mulj oni kažu da to vežina ljudi ima. Hirurg je sumnjao na neko trovanje pr. pesticidima... krvnu sliku sam vam poslao profesor je tražio amilaze zbog pankreasa ali je uredu i kažem vam prepisao lagosu 1put dnevno i polivitb i kretanje. Probaću i vašu preporuku mada mi je bolje osim što sam izgubio malo na kilaži imao sam 125 sad 108. Ako postoji još neki lek koji mogu da uzimam preporučite mi jer se sada teško dolazi do specijalista zbog korone. Profesor kaže jetri treba vreme da se sredi upala.

    Odgovoreno: 03. 12. 2020.
    • Liv 52 2xdnevno po 2 je sasvim dovoljno, kao i kozja surutka, koja se pije jedna čaša dnevno i daje izvanredne rezultate na sve reverzibilne stadijume oštećenja jetre, što je kod Vas slučaj. Uzimajte i dosta tečnosti, niskomineralne vode i kontrolišite AST, ALT, LDH, ALP, GGTi bilirubine na dva meseca.