Pozdrav, imam 21 godinu, 53kg i 174cm. Zdravo se hranim, svaki dan jedem voce i povrce, ne bavim se sportom ali studiram i povremeno radim te sam relativno aktivna tjekom cjelog dana. Od 7.mjeseca (znaci vec skoro 5 mjeseci) je proslo od kad su pocele sve moje tegobe. Prvo su pocele glavobolje koje od onda imam svaki dan te se one ne smiruju ni nakon ljekova za bolove, malu temperaturu svaki dan koja navecer dostize do 37.6, 37.7, bolove u prsima koji se cesto mjenjaju i nepredvidivi su-ponekad osjecam peckanje, ponekad pritisak, ponekad tupu bol, nekad desna nekad ljeva strana prsa, ponekad ispod grudi. Disanje mi se otezalo, ne mogu uzeti zrak u potpunosti ni duboko udahnuti kao prije, tesko mi je lezati na prsima jer me pocne stiskati, brzo se umaram pri normalnom kretanju. U danima kada su mi izrazeniji bolovi u prsima- najvise s lijeve strane, tada mi srce ubrzano radi a ponekad imam osjecaj kao da svako malo naglo preskoci. Ponekad me ubrzani rad srca i budi usred noci bez ikakvog drugog razloga. Sve to traje do sada a unazad 2 tjedna poceli su bolovi u rukama i nogama kao neka tezina, bol koja strecka i javlja se u grcevima a ponekad je i stalna, pogotovo unutarnjih djelova udova i utrnulost koja se premjesta po razlicitim djelovima ruku i nogu tako da ponekad osjetim kao da nisu moje. Ta bol i umor se javljaju bez nekog uzroka ali i nakon najjednostavnijih kretnji po kuci (npr. bol u rukama uzrokuje rezanje kruha) a po vani aktivnost jos puno vise pogorsava. Od kad sam primjetila bolove u rukama i nogama takoder sam primjetila da su mi zile na cjeloj duzini ruku i nogu poplavile, nisu nabubrene ali su plave i jako vidljive na mjestima na kojima to nikada u zivotu nisam imala, s unutarnje i vanjske strane ruku i nogu. Ponekad osjecam da me boli bas na mjestima gdje su mi zile najvise poplavile. Takoder jako su postale vidljive na prsima i preko cjelog grudnog kosa i grudi a jedna zila s ljeve strane prsa izmedu grudi je posebno tamna i bolna na dodir. U svojim godinama zivota nikada nisam imala ovakve probleme te me ovi simptomi pocinju zabrinjavati sve vise i vise jer imam osjecaj da ne prolaze nego se pogorsavaju. Najmanje bolova osjecam kada cjeli dan lezim u krevetu jer mi svaka aktivnost uzrokuje neku vrstu boli. Vise nemam snage za normalne aktivnosti u danu. Od bolesti, imam hipotireozu- nasljedno od majke, koja je dijagnosticirana slucajno ovo ljeto, nisam prije toga osjetila nikakve simptome. U 7.mjesecu sam prvi put dobila terapiju za stitnu-euthyrox (25) koji vise ne pijem jer su u 8. mj. uveli supstituciju zbog bolova u prednjem djelu vrata, teskoce s gutanjem , osjecaj knedle u grlu koje mi je euthyrox uzrokovao a pila sam ga od 1.7 do 7.7. Bolovi u vratu su u meduvremenu nestali od kad sam prestala piti euthyrox. Tako da trenutno pijem letrox (50), a pocela sam 25.8.2020. Znam da se radi o istom lijeku samo drugom proizvodacu ali letrox mi vise pase. Znaci sve moje tegobe koje sam gore opisala pocinju u 7 mj. kada mi je uvedena terapija za stitnu. Zanima me postoji li mogucnost da je lijek za stitnu ili oba ljeka uzrokovao ovakvu reakciju mog organizma? Stvarno ne mogu nista drugo povezati jer nikada do sad nisam osjetila ovakve tegobe. Postoji li neki test da se vidi alergija na supstance ovog lijeka koji mogu napraviti? Moze li mi ovaj lijek za stitnu nekako utjecati na srce pa da me zato boli u prsima? Do sad sam nebrojeno puta bila kod razlicitih lijecnika i do sada jos nije pronadem nikakav uzrok u mojoj krvi ni urinu. Doktorica kaze da ne vidi da imam nikakvu upalu u tijelu da bi uzrokovala blagu temp koja nikako da prode. Dala sam krv i kod infektologa koji je iskljucio viruse. Svi krvni nalazi su u redu kao i mokraca. Magnetska glave je u redu. Slikanje pluca je u redu. Nekoliko puta obavila ekg koji kaze da je u redu. Tlak u redu. Kapacitet pluca i zasicenost kisika i ostalih plinova u krvi u redu. Redovito idem na preglede stitne i ultrazvuke zbog cvorica te je sve u redu. Zbog bolova u prsima nedavno sam zavrsila na hitnoj gdje mi je sve pregledano i kazu da je u redu. Ultrazvukom takoder pregledana trbusna supljina i dojke i sve je u redu. Znate li mozda sto bi moglo uzrokovati ove bolove u raznim djelovima tijela i jesu li oni povezani? Nisu se pojavili u isto vrijeme nego jedan po jedan za drugim i to me zbunjuje. S obzirom da me boli u prsima vise s lijeve strane postoji li mogucnost da se radi o srcu? Ako se ne radi o srcu sto jos moze biti? Moze li to biti neka autoimuna bolest? Moram naglasiti da ubrzan rad srca i preskakanje nisam nikada primjetila prije uzimanja terapije za stitnu vec nakon. Koje preglede mi jos preporucate da napravim? Stvarno sam ocajna jer samo zelim da se pronade uzrok i da se ponovno mogu osjecati normalno. Isprike na dugackom objasnjenju i hvala Vam unaprijed na odgovoru.

    Odgovoreno: 02. 12. 2020.
    • Odradite još jednom fT4, TSH, anti-TPO, anti-TG, tireoglobulin, kalcitonin i D-dimer, od laboratorijskih analiza, a od specijalističkih pregleda, odradite pregled psihijatra, i sve nalaze mi priložite, pa ćemo naći rešenje. Nastavite da uzimate Letrox u istoj dozi.