Postovani, Krajem septembra sam se zarazila koronom i od tad pijem vitamine, a konkretno complex premium dr.max pijem vec 15ak dana, pa me zanima koliko dugo ih smem piti? Hvala..

    Odgovoreno: 01. 12. 2020.
    • Poštovana, hidrosolubilni vitamini (vitamin C, vitamini B kompleksa), mogu se uzimati u dužem vremenskom periodu. Vitamini rastvorljivi u mastima (liposolubilni), gde spadaju vitamini A, D, E, K, bilo da su u aktivnom obliku ili u obliku provitamina, uzimaju se po strogim kliničkim indikacijama onako kako je propisao lekar, jer se ovi vitamini nakupljaju u određenim tkivima i organima. O ovoj temi možete pročitati više u mom tekstu o suplementima, na ovom sajtu.