Pozdrav, u poslednjih dva meseca imam jako učestalo mokrenje, čak i kada ne pijem puno tečnosti u toku dana. Idem dosta puta u toku dana u wc i to je počelo da me brine. Zamolila bih Vas da mi protumačite analizu urina koju šaljem u prilogu. Inače, rezultati urinokulture su: Nisu izolovane patogene bakterije.

    Odgovoreno: 05. 11. 2020.

    • Proverite šećer u krvi. Ako pijete niskomineralnu vodu, slabo alkalnu, kao što je prolom voda, diuretski efekat može biti prenaglašen. Takođe, čajevi i kafa mogu imati izražen diuretski efekat. Nalaz urina je u granicama normale za žensku osobu Vaših godina.