Dobro vece na reagenu pluca mi pise bronhijalna Sara na obe strane naglasena,zanima me sta znaci to?

    Odgovoreno: 05. 11. 2020.
    • Radiolog može opisati snimak samo na osnovu onoga što vidi, jer vas on nije pregledao klinički. Na osnovu opisa snimka, lekar koji vas je poslao na snimanje pluća, rastumačiće vam nalaz, jer jedino on zna zašto vas je poslao na snimanje pluća, odnosno šta je čuo. Mogu vam pomoći jedino ako imam i izveštaj lekara koji vas je pregledao. Klinički nalaz i radiološka dijagnostika su kao nokat i meso. Konkretno, naglašena bronhijalna šara najčešće nije patološki nalaz.