Dok sam pio "tursku" kafu,veoma cesto sam imao bolove u zelucu,pa sam prestao da je pijem. Ne pijem je vec tri meseca. Za to vreme sam ponekad pio kafu iz kesica,Nes 2 u jedan. I nisam imao nikakve bolove. Neki kazu da ce me zeludac boleti nakon nekog vremena ako nastavim piti kafu iz kesica,a da je "turska"kafa bolja i ne izaziva bol,a kod mene je suprotno.Zbog cega je to tako i kako da pijem kafu a da nemam bolove u zelucu?

    Odgovoreno: 05. 11. 2020.
    • Testirajte se izdisajnim testom na Helycobacter pylori i ako ste pozitivni, javite se svom lekaru da vam uvede terapiju. Posle nekog vremena moći ćete da pijete kafu. Ako se tegobe ponovo jave, posetite gastroenterologa, ali morate znati da je gastroskopija jedini način da se utvrdi problem.