Poštovani, radjena KS i urin zbog bolova u stomaku i dijareje koja se javlja i nestaje oko mesec dana. Sedimentacija 13 (max 12) CRP 60 (max 5) LDH 496 (max 450) Sve ostalo u redu. Na šta ovo upućuje? Koje su dalje analize neophodne?

    Odgovoreno: 14. 10. 2020.
    • Odradite ultrazvuk abdomena i viruse hepatitis B i C. Viruse možete odraditi serološkim testom i anonimno u Gradskom zavodu za javno zdravlje. Niste mi rekli da li bolujete od neke hronične bolesti, jer neki od lekova mogu dati blago povišene vrednosti LDH, kao i pića bogata ortofosfornom kiselinom, kao što su energetska pića i COLA napici.