Postovani, ako su mi hormoni FT4 i TSH odlicni i kompletna krvna slika takodje, secer gvozdje sve je ok, i svi zenski hormoni koje sam radila u N.Frontu pre par meseci, koji je razlog onda mog konstantnog osecaja pospanosti i umora? Manjak fizicke aktivnosti, mozda? Normalan zivot vodim, a nemam odgovor ni od jednog doktora za uzrok osim jedite sto vise vitamina. Kome da se obratim da mi dijagnostikuju "kvar"? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 10. 2020.
    • Da li gubite u kilaži? Da li bolujete od neke hronične bolesti i koje lekove ili suplemente uzimate? Ako je odgovor na sva pitanja negativan, u pitanju je hronični umor, koji pored brojnih algoritama i smernica, domaćih i stranih vodiča, nine jednostavno otkloniti, "kao čarobnim štapićem", ali najčešće tu leži opterećenost nečim (posao, partnerski odnosi, međuljudski odnosi, ili nedovoljno izlaganje sunčevoj svetlosti). Takođe, vrlo bitna pitanja su kada, se tačno umor javlja? Da li je prisutan konstantno ili je vezan za neku određenu aktivnost? Za sve ostalo, morali biste da zakažete pregled kod mene, pa da krenemo redom.