Poštovani, Poslednje nedelje imam blage bolove u grudima tokom disanja. Pružaju se u predelu ispod ključne kosti do želuca. Poslednjih mesec dana sam pod jakim stresom zbog osećaja neizvesnosti i bezizlaza koji stalno nosim u sebi. Dugo sam osećala nešto nalik mentolu u grlu tokom disanja. Taj osećaj je trajao od jula meseca i skoro je utihnuo, kada je počeo ovaj simptom u grudima (krajem septembra). Bol u grudima nije konstantan ali u toku dana se pojavljuje i duže zadržava, najčešće noću, tokom udisanja. Da li ima neke potrebe za lekarom i kome bi trebalo da se obratim? Hvala

    Odgovoreno: 04. 10. 2020.
    • Potreban je lekarski pregled dopunjen EKG-om, kod lekara opšte medicine ili specijaliste intetne medicine. Ukoliko se ispostavi da je sa te sfrane sve u redu, obratite se psihijatru. Iako većini pacijenata zvuči kao naučna fantastika da kada imaju ozbiljan racionalan problem, taj problem mogu rešiti odlaskom kod psihijatra, često čujem komentare tipa, ne može psihijatar da otplati moje dugove, ne može psihijatar da promeni mog šefa, ili da spreči preljube moje žene, spreči mog sina da se kocka, treba da imate na umu da se sve može rešiti, a nekada treba doata, strpljenja i taktičnosti i tu vam može pomoći psihijatar.