Poštovanje. Desetog septembra ove godine sam,stavljajući tretmane za bubuljice,primetila bolno zadebljanje između mesta gde je suzna zlezda i spoljne strane nosa.Ne znam koliko dugo je tu,ali na slikama lica od prvog septembra se ne vidi nista na toj strani,pa pretpostavljam da je brzo nastalo...Na dodir je jako tvrdo,poput koske i zabrinjava me sto ne mogu da procenim koliko je duboko.Od te kuglice se prostire dalje put suznog kanala nesto meksa ali ista ta struktura.Nemam nikakve smetnje u disanju,nikakve simptome...Imala sam tu bubuljicu potkoznu koju sam bas jako stiskala,mozda ima veze sa tim.Doktorka opšte prakse,potpuno nezainteresovana za moj slučaj,uputila me je kod kozmeticarke koja mi daje tretmane za bubuljice i rekla da mogu na rentgen ali ne veruje da ce tu icega biti.Na moj zahev je pipnula to zadebljanje i onda mi nekom spravicom samo odigla nozdrve da vidi ima li cega,pa odatle zakljucak da na rentgenu nece biti nicega,ali ovo zadebljanje nije na vidnom polju kroz nos?! Otisla sam kod kozmeticarke,a ona mi je rekla da moze biti enkapsulirana cista i da bi na mom mestu sacekala jos dve nedelje,ali ja ću do tad psihički pući.Bojim se da nije mozda tumor i jedini razlog strepnji je to sto je tako blizu oka...Zanima me Vaše mišljenje tj. koje su sanše da ovo bude tumor...ne želim da ostanem bez oka...Poslala sam Vam sliku od prvog dana kad sam primetila.Sada je jednako tvrdo,ali deluje manje i skoro me i ne boli na dodir,ali deluje jos blize oku :(. Hvala i izvinite na podužem tekstu.Inače nisam ranije imala ovakve pojave i generalno sam dobrog zdravlja...Imam loše navike u ishrani,previše šećera unosim,ali i vežbam pa na visinu 171.5cm imam stalno izmedju 68-70kg.Imam 21 godinu. Srdačan pozdrav, Tijana

    Odgovoreno: 22. 09. 2020.
    • Promena se lepo ne vidi na slici, ali najverovatnije se radi o potkožnom upalnom procesu. Savetujem da se obustave privremeno kozmetički tretmani, da se 5 dana pije Dovicin kapsule 100 mg jednom dnevno i maže gentamicin mast u debelom sloju pred spavanje, kao i flogocid ujutru. Izbegavati situacije u kojima je neophodno nošenje maske. Izbegavati 5 dana sve mlečne proizvode. Uveče pred spavanje popiti dve obične tablete od po 500 mg vitamina C. Ukoliko ne dođe do poboljšanja, javite se dermatologu.

Komentari na pitanje: #173136

    • Tijana Rajković 22. 09. 2020.

      Zaboravila sam da napomenem da sam pre par dana dobila i blag konjuktivitis(a mozda je i nesto drugo,svakako-svrbe me oci povremeno,imam osecaj suvoce,ne smem da ih pipam jer me posle jos vise svrbe).Ispiram ih fizioloskim...

    • Tijana Rajković 22. 09. 2020.

      Poštovani doktore Raniloviću, Pre svega hvala Vam na odgovoru! Primetila sam da u mom pitanju ima jedna pogrešna informacija-rekla sam kod suzne žlezde a mislila sam na suznu vrećicu.Na slici ima ranica i iznad nje je zadebljanje,to je leva strana nosa(osobi koja gleda sliku leva,u prilogu je nova sljka za zaokruzenim tim delom).Da li išta od navedene terapije može da ima negativan efekat na ovu upalu? Pozdrav i hvala još jednom.😊