Bol u vratu Od naglog cimanja glave. Dali moze vrat da boli ako npr padnem i naglo udarim glavom od pod? Mislio sam da je od klime Ali mogu da pomeram vrst levo desno ili je mozda od spavanja

    Odgovoreno: 27. 08. 2020.
    • Sve što ste naveli može biti uzrok bola u vratu, tzv. cervikalgije (M54. 2). Nakon kliničkog pregleda i eventualne dopunske dijagnostike, određuje se terapija koja može biti medikamentozna, analgeticima u obliku tableta, injekcionim koktelima (kombinacije nesteroidnih antiinflamatornih lekova, kortikosteroida i vitamina B12), ili fizikalna terapija, kao i, u poslednje vreme, veoma popularna svetlosna terapija (Bioptron aparat ili oksfordski OMI aparat za svetlosnu terapiju). Ipak, neke povrede ili degenerativne promene, čak i kod mladih ljudi mogu zahtevati hirurško lečenje.