Postovani,vec nekoliko godina zaredom imam strasne simptome. Prvi put sam osetila kad sam imala oko 12 godina,osecaj kao da se izgubim na par sekundi,kao da nisam tu,vidim sve kao kroz san i cekam da prodje i secam se svega sta se desaval tih par sekundi. To se desavalo,ali nisam pridavala tome znacaj,sad poslednjih par godina je krenulo intenzivnije,kad se probudim taj osecaj kao da je prisutan 24h kao da sam drogirana ili pijana,ne mogu na miru da razmislam ,da gledam tv,kad sam u drustvu imam nagon za bezanjem,kao da ljude ne poznajem,a znam sve o njima i o sebi. Pokusala sam da kad sredjuem kucu da ne razmisljam da skrenem misli ali to je tu prisutno,i kad se bas uplasim srce mi lupa jako,znojim se,drhtim,kao trnci neki,krenem da placem jer mislim da cu poludeti,levi kapak mi je malko opusten,da imam psihozu,da sam luda jer je sve oko mene cudno,kao neka magla u glavi. Radila sam 2018.uz srca i ekg,heliko je negativan,pijem eurotyrox od 25mg,sad je tsh i antitela ok,pijem latu od 20mg i pp.bromazepam ,f41.0,bojim se da cu potpuno izgubiti kontakt sa svetom i da cu poludeti,jer ne znam sta je to sto mi se desava,da li se panika javlja zbog toga ? onda je to opravdan strah.

    Odgovoreno: 27. 08. 2020.
    • Hajde prvo da probamo da utvrdimo postoji li neki neurološki organski poremećaj, koji se manifestuje psihičkim promenama, koje ste opisali. Zbog toga savetujem pregled neurologa, magnetnu rezonanca endokranijuma i EEG. Ako je sve u redu, lečenje ćete nastaviti kod psihijatra.