Poštovani, mozete li mi pomoci u tumacenju nalaza krvi? Naime, stalno se osjecam umorno pa sam odlučila da nalaz krvi ponovim. Posljednji put sam nalaz radila krajem aprila i sve vrijednosti su bile u granicama, osim nutrofilnih granulocita koji su tada u aprilu bili 34.. Željezo je bilo na granici ali sam prošli mjesec pila vitamine koje sam uzela na svoju ruku jer sam mislila da mi mogu pomoci, da se umor smanji. Jedino poboljšanje koje ja vidim od svega toga jeste to sto je zeljezo okej, ali sam jednako umorna, bez obzira sta radila i koliko spavala.. Također da napomenem da cesto imam probleme sa stolicom u vidu dijareje, i to vec duzi period. Disem plitko. I duze vrijeme ne dobijam na kilazi, i imam smanjen apetiti. Prije obicno sam imala probleme s tim da sta god da pojedem sve se odrazi na kilazu i bila sam sklona debljanju. Nista od toga meni ne bio problem da se ja osjecam zdravo. Unaprijed zahvalna na odgovoru. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 02. 08. 2020.
    • Najverovatnije vas muči neki problem, koji vas psihički opterećuje. Eohinofilija ukazuje da imate problem sa alergijama. Ne morate unositi suplemente gvožđa, imate urođenu mikrocitozu, eritrocite smanjene zapremine.