Postovani, imam blagi bol u grlu, ali ne vidim druge promene. Pre par dana sam imala nezasticeni oralni odnos, i plasim se da li me je partner zarazio. Da li je dovoljno da uradim bris grla ili usne duplje kako bih znala, i kom lekaru bih trebala da se obratim ako uskoro ne prodje? Hvala.

    Odgovoreno: 22. 07. 2020.
    • Obratite se svom izabranom lekaru. Biće dovoljno da Vam pregleda grlo, limfne čvorove vrata, aksilarnih i supraklavikularnih jama, posluša pluća i srce. Na osnovu svega, indikovaće dodatne analize, ako je potrebno. Ako nemate visoku temperaturu, malaksalost, tegobe sa disanjem, možete 3 dana koristiti 6xdnevno antibiotske septolete TRACHISAN. Za njih nije potreban recept, ali ako ste alergični na tetracikline (doksiciklin, dovicin, hidrociklin), nemojte koristiti Trachisan.