Postovani, Unazad dva meseca mi se periodicno javlja temperatura koja ide max do 37.8, traje 3,4 dana. Krvna slika i Se ok, sem crp koji bude 50. Urin i urinokultura u redu. Uporedno sam imala simptome gastritisa (mucnina, pecenja, podrigivanje, bol na dodir), radjena kolonoskopija (sve je ok) i gastroskopija (utvrdjen hronicni gastritis, kila, refluks, uvrnut zeludac i kaskadni zeludac, heliko nije nadjena). Gastroenterolog kaze da temperatura nije od zeludca, da trazim dalje. Koje analize bih trebala jos da odradim po vasoj preporuci? S obzirom da moj doktor opste prakse samo me posalje kuci i kaze da ne zna sta mi je, jer nemam drugih simptoma. Do sada nisam patila od nekih bolesti, imala sam samo operaciju krajnika kao mladja. Imam 32 godine, ne pusim, ne pijem, hranim se zdravo. Nisam gojazna. Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 07. 2020.
    • Kompletan pregled podrazumeva detaljan pregled kože i svih vidljivih sluzokoža, detaljan pregled usne šupljine, svih zuba, jezika, poda usne duplje, grla, svih dostupnih limfnih čvorova (vratnih, pazušnih, natključnih, potključnih,kao i onih lokacija gde su limfni čvorovi uvek patološki znak), palpatorni pregled dojki, potom auskultatorni pregled srca i pluća, auskultatorni, potom perkutorni i na kraju palpatorni pregled abdomena, sa posebnim osvrtmom na tačke koje ukazuju na upalne procese pa tek na kraju određivanje veličine jetre i slezine. Obavezan je pregled nogu i stopala, sa pregledom ima li otoka deformiteta, proširenih vena, uz pipanje svih perifernih pulseva uz upoređivanje leve i desne strane. Sve urađeno, mora se uneti u kompletan lekarski izveštaj uz predlog dalje dijagnostike. Kao kada odvezete auto u perionicu, a oni ga ne operu potpuno, nego morate da perete za njima, vi ćete tada pronaći perača koji će vaš automobil oprati tako da izgleda kao nov. Pronađite lekara koji će imati vremena i strpljenja da vam se posveti. To nije stvar titule na pečatu, već kućnog vaspitanja, i ako ste naišli na loš primer, verujte mi, takvi su u manjini.