Poštovani, da li smem samostalno da promenim statin, inače mesec dana pijem Paravano 20mg jer osećam povremeno bolove u mišićima u nekim položajima tela. Inače ukupan holesterol mi je 9.2, LDL 7.8 a HDL 1.4. Pozdrav i hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 30. 06. 2020.
    • Ne. Povišene vrednosti holesterola su jedan od kardiovaskularnih faktora rizika. Utičite na ostale. Prestanite da pušite, uvedite svakodnevnu umerenu fizičku aktivnost, pijte dosta tečnosti, i promenite režim ishrane. Za izbor statina, obratite se svom lekaru.